Chłodnictwo jako doskonała metoda przechowania świeżych owoców

Mrożonki sporo

W sezonie letnim i jesiennym, gdy natura hojnie obdarza nas płodami ziemi, warto zrobić zapasy ulubionych przez nas owoców i warzyw. Mrożonki mają bowiem wiele zalet. Nie tylko zachowują swoją świeżość, ale i wartość odżywczą.

Jednakże tracą swoich

Dlaczego mrożenie to najlepszy sposób na przechowanie owoców? Owoce i warzywa nie tracą w ogóle, tak jak w przypadku innych form konserwacji i przechowania żywności, swoich cennych właściwości odżywczych. Ale przy tym nie tracą także nic na swoich smakowych oferowanych nam doznaniach smakowych.

Zamrażamy je dlatego, straciły swojej

Witaminy, składniki odżywcze, białka i tłuszcze ulegają w niskich temperaturach utracie w minimalnym stopniu. Zamrażamy je po to, by nie straciły swojej świeżości. Zachowują także dzięki mrożeniu ok. 80% swoich składników odżywczych. Chłodnictwo jest więc doskonałą metodą na przedłużenie świeżości owoców. Pozwala na to, by w sezonie zimowym także cieszyć się smakiem owoców i warzyw, w praktycznie niezmienionej formie.

Chłodnictwo może być sposobem przechowania nie tylko owoców i warzyw, ale także zrobionych z nich przetworów, musli, koktajli i soków. Zwłaszcza owoce, w których jest dużo wody, po zamrożeniu nie wyglądają estetycznie, dlatego warto przerobić je na soki i musli.

Czymże zamrażać? najwłaściwiej nadają

Co możemy mrozić? Owoce, warzywa, ale także zioła, oczywiście mięso, ryby, gotowe przetwory. W czym zamrażać? Najlepiej nadają się do tego odpowiednie woreczki i pojemniki specjalnie przeznaczone do mrożenia żywności. Jak długo można przechowywać mrożone owoce i warzywa? Okres, w którym mrożonki owoców i warzyw nadają się wciąż do spożycia to 24 miesiące.

Copyright